DODANO: 01.07.2019 / 10:45 – KATEGORIA: Miasto

Podział BiFK

Od dzisiaj Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy przestaje istnieć. Instytucja podzielona została na Oleśnicką Bibliotekę Publiczną, którą kierować będzie dyrektor Anna Zasada oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki, którego dyrektorem została Agata Szpiłyk. 

 

Zgodnie z decyzją radnych miejskich, w miejsce BiFK utworzone zostaną dwie instytucje – Oleśnicka Biblioteka Publiczna z dyrektor Anną Zasadą na czele oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki, którym kierować będzie Agata Szpiłyk. 

 

Taki podział jest procesem usprawniającym działanie i realizowanie zadań własnych gminy w zakresie działalności kulturalnej i prowadzenia bibliotek. Jesteśmy przekonani, że rozdział BiFK przyniesie same korzyści dla rozwoju obu instytucji, poszerzy ich ofertę i usprawni zarządzanie. O takiej „rozdzielnej” formie prowadzenia biblioteki i działalności kulturalnej zdecydowali oleśniczanie w ostatnich wyborach. Taką „rozdzielną” formę uznali i cenią, pamiętając lata znakomitej działalności dwóch instytucji, jako podmiotów działających odrębnie.

>> <
  • Podział BiFK