DODANO: 14.11.2018 / 10:45 – KATEGORIA:

Ruszył plebiscyt wolontaryjny!

Od 14 listopada do 4 grudnia 2018 r. trwać będzie głosowanie w konkursie wolontaryjnym. Głosy można oddawać poprzez miejską platformę internetową. Wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w sali widowiskowej BiFK przy ul. Kochanowskiego 4 w dn. 5 grudnia 2018 r.

 

Aby od razu przejść na stronę głosowania wystarczy kliknąć w niniejszy link: https://ankiety.olesnica.pl/info lub skorzystać z zakładki „Głosowanie wolontariat” w menu „Dla Mieszkańca” na stronie www.olesnica.pl. Ta forma głosowania jest bezpłatna, wystarczy przygotować numer PESEL. W każdej kategorii można wskazać tylko jedną pozycję. Można zagłosować tylko jeden raz.

 

Głosujemy w czterech kategoriach: Wolontariusz, Młody Wolontariusz, Wydarzenie oraz Organizacja. Nagrody w kategorii Wolontariusz – Senior zostaną przyznane bez głosowania podczas gali.

 

 

Poniżej przedstawiamy kandydatów w poszczególnych kategoriach.

 

I. WOLONTARIUSZ:

 

1. Sławomir Głabicki (Przytul Pyska)

Wolontariusz odpowiedzialny za opiekę nad czworonogami, zaraża miłością do psów, jego zaangażowanie jest godne wyróżnienia.

 

2. Jakub Kowalczyk (SIM)

Kreatywny i pełen pozytywnej energii wolontariusz, aktywnie uczestniczący w przedsięwzięciach realizowanych przez SIM.

 

3. Tomasz Krawczak (Służby Ratownicze)

Prezes stowarzyszenia Służby Ratownicze, członek oleśnickiego oddziału PCK. Od wielu lat konsekwentnie dąży do zwiększenie bezpieczeństwa w Oleśnicy i podniesienia świadomości mieszkańców o roli udzielania pierwszej pomocy. Główny pomysłodawca stworzenia w mieście sieci urządzeń AED. Czynny uczestnik akcji ratowniczych dysponowanych przez Państwowe Ratownictwo Medyczne.

 

4. Sebastian Paszkiewicz (Oleśnica Bajk Stajl)

Odpowiedzialny za projekt i budowę rikszy rowerowej dla osób starszych. Twórca mobilnej biblioteki rowerowej BOOKWORM. Zaangażowany w działania na rzecz propagowania jazdy na rowerze oraz wspierania seniorów. Fotografik i pasjonat Oleśnicy.

 

5. Agnieszka Wójcik (Oleśnickie Bidy)

Wrażliwa na cierpienie zwierząt wolontariuszka. Jest zawsze tam, gdzie dzieje się im krzywda wyrządzana przez człowieka. Jej dom to stała oaza dla chorych czworonogów.

 

 

II. MŁODY WOLONTARIUSZ:

 

1. Martyna Krawczak (Służby Ratownicze)

Czynnie uczestniczy w akcjach podejmowanych przez Służby Ratownicze, bierze udział w działaniach szkoleniowych. Czynnie promuję ideę pierwszej pomocy, krwiodawstwa i oddawania szpiku.

 

2. Katarzyna Moskiewicz (SIM)

Aktywna szesnastolatka, koordynowała i czynnie pomagała przy takich akcjach jak zabezpieczenie „Pogromu Wichra” czy zbiórka żywności „WIielkaMoc z SiM-em”. Angażuje się także w akcje charytatywne podejmowane przez inne organizacje.

 

3. Karolina Tomaszewska (Oleśnickie Bidy)

Aktywna i zaangażowana wolontariuszka, ukierunkowana na dobro zwierząt kosztem własnego czasu. Swoją przyszłość zawodową także wiąże ze zwierzętami. Odpowiedzialna m.in. za promocję stowarzyszenia Oleśnickie Bidy.

 

 

III. WYDARZENIE:

 

1. Akcja charytatywna „Zostań Aniołem Hani Próby” (Agata i Wojciech Miszewscy „Rolki Raggae Rajd”)

W ramach akcji Agata i Wojciech Miszewscy przejechali na rolkach 130 km w 10 godzin na rzecz 8-miesięcznej Hani, cierpiącej na neuroblastemę. Oprócz nich kilometry dla Hani zbierali sportowcy z 36 krajów na 6 kontynentach.

 

2. „Bieg po życie” (Służby Ratownicze)

Wydarzenie miało na celu zwiększenie świadomości istnienia i rozlokowania defibrylatorów oraz edukację w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Trasę poprowadzono poprzez lokalizacje urządzeń AED w Oleśnicy.

 

3. „W biegu przytul pyska” (Stowarzyszenie Przytul Pyska)

Celem wydarzenia była promocja adopcji bezdomnych zwierząt ze schronisk i przytulisk. W biegu wzięło udział ponad sto ekip z całego kraju.

 

4. II Nocny Sztafetowy Półmaraton Firmowy (Oleśnicka Grupa Triathlonowa)

Bieg miał na celu pomoc podopiecznym Fundacji na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Warto Pomagać” z Oleśnicy. Zebrano ponad pięć tysięcy złotych.

 

5. Remont pracowni gospodarstwa domowego na Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas i zakup pieca ceramicznego w ramach projektu GeKoN (GKN Driveline)

Warsztat Terapii Zajęciowej to placówka, w której osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności nabywają umiejętności niezbędnych w życiu codziennym, społecznym, a także uczą się umiejętności zawodowych niezbędnych do podjęcia zatrudnienia. Nowy piec daje możłiwość poszerzenia działania pracowni plastyczno-ceramicznej dla niepełnosprawnych.

 

6. V Turniej Futsalowy im. Sebastiana Musiałka (Stowarzyszenie im. Sebastiana Musiałka FUTBALO)

Podczas wydarzenia wolontariusze z PCK zbierali pieniądze na rzecz Kuby, który zmaga się z atopowym zapaleniem skóry. Łącznie na jego leczenie pozyskano 8.000 zł.

 

7. „Generator Innowacji. SIECI WSPARCIA” (Oleśnica Bajk Stajl)

Budowa i testowanie w Oleśnicy riksz rowerowych dla osób starszych

 

8. „Battle Day dla Cetowego” (Fundacja Tomek i Tola)

Zrealizowane w Oleśnicy ogólnopolskie wydarzenie taneczne, podczas którego zbierano środki na leczenie poszkodowanego w wypadku tancerza Break Dance.

 

 

IV. ORGANIZACJA:

 

1. Służy Ratownicze

Służby Ratownicze działają ratowniczo ale skupiają się także na szkoleniach z pierwszej pomocy, transporcie sanitarnym, pokazach, zabezpieczeniu imprez pod względem medycznym a także na akcjach charytatywnych. 21.08.2015 r. decyzją Wojewody Dolnośląskiego wpisano Służby Ratownicze do rejestru jednostek wspierających system Państwowego Ratownictwa Medycznego. Służby Ratownicze posiadają cztery ambulanse – pojazdy te posiadają odpowiednie homologacje na pojazdy uprzywilejowane.

 

2. Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt „Przytul Pyska”

Organizacja udzielająca bezwarunkowej pomocy zwierzętom, organizuje szkolenia dla dzieci i młodzieży oraz akcje społeczne.

 

3. Fundacja Tomek i Tola

Organizacja wspierająca dzieci, młodzież i osoby dorosłe z rodzin niezamożnych i środowisk wiejskich. Jej misją jest wyrównywanie szans dzieci, młodzieży i dorosłych z rodzin niezamożnych i środowisk wiejskich pod kątem rozwoju intelektualnego, artystycznego, sportowego oraz szeroko pojętej rekreacji.

 

4. Stowarzyszenie Samodzielna Inicjatywa Młodzieży (SIM)

Stowarzyszenie SIM istnieje od czterech lat, w jego szeregach działają głównie osoby niepełnoletnie. Organizuje zbiórki żywności, uatrakcyjnia poprzez swoje animacje wiele festynów i imprez. Prowadzi półkolonie, porządkuje cmentarz Żołnierzy Armii Radzieckiej, zbiera zabawki dla domów dziecka, współpracuje z CKWiW OHP w Oleśnicy, angażując młodzież z zamku do działań wolontaryjnych na rzecz innych.

>> <
  • Ruszył plebiscyt wolontaryjny!
  • 1