DODANO: 09.11.2018 / 10:45 – KATEGORIA:

SP 3 świętuje stulecie odzyskania niepodległości

W październiku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 realizowali zadania obejmujące projekt pt. „Selfie z Niepodległą”.

 

Działania nawiązywały do obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W ramach projektu młodzież klas 3 gimnazjalnych i klas 8 uczestniczyła w wycieczkach edukacyjnych do Muzeum „Pana Tadeusza”, Panoramy Racławickiej, Ossolineum i Muzeum Etnograficznego (udział w warsztatach i lekcji muzealnej : Dolnoślązacy – pamięć, kultura, tożsamość).

 

 

Ponadto uczniowie należący do pocztu sztandarowego wzięli udział w zajęciach zorganizowanych dla najmłodszych uczniów Trójki pt. „Barwy i symbole narodowe”.

 

Klasa 3b z wychowawczynią Barbarą Chmielewską i Kamillą Kasprzak wykonała wystawę dokumentującą powyższe działania projektowe.

 

8 listopada odbyło się podsumowanie projektu. Uczniowie mieli okazję obejrzeć „Impresję o wolności” w reżyserii Marzenny Śliwki i wykonaniu grupy „Za Kulisami”. Widowisko pobudzało do zadumy nad historią i do refleksji nad współczesnym rozumieniem wolności.

 

Tego dnia w sali BiFK odbyło się też spotkanie społeczności uczniowskiej SP3 z Adamem Bieleckim. Himalaista jest tegorocznym patronem naszej szkoły. Uczniowie z przyjemnością prowadzili wywiad z gościem. Młodzież zdawała pytania,chętni mogli uwiecznić niecodzienną wizytę na wspólnym zdjęciu i otrzymać autograf.

 

 

/Źródło: SP3/

>> <
  • SP 3 świętuje stulecie odzyskania niepodległości
  • 1
  • 1