DODANO: 13.05.2019 / 10:45 – KATEGORIA: Miasto

Spektakle grupy teatralnej Za Kulisami

Grupa teatralna Za Kulisami, Stowarzyszenie Evviva l’arte oraz Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zapraszają na spektakle „Gra” i „Sprawa”, które odbędą się 17.05.2019 o godz. 19.00 w nawie Kościoła św. Jerzego (wejście z tyłu Cerkwi NMP). Wstęp wolny.

 

 „Gra” to spektakl teatru plastycznego, nad którym grupa teatralna pracuje od maja 2017 roku. Spektakl zdobył I miejsce na XVI Dolnośląskich Spotkaniach Teatrów Młodzieżowych „Chochoł 2018”. Jest to premiera dla szerszej publiczności. „Sprawa” to spektakl teatru groteski, który tematyką nawiązuje do czegoś, co wszyscy doskonale znamy, ale czego nikt nie lubi. Obydwa spektakle według scenariusza i w reżyserii Marzenny Śliwki.

Grupa teatralna Za Kulisami, pomimo zmian składu, trwa nieprzerwanie od 2013 roku, pod kierunkiem Marzenny Śliwki. Działali początkowo w Gimnazjum nr 3 w Oleśnicy, później w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury, a obecnie w ramach Biblioteki i Forum Kultury. Związani w dużej mierze z nurtem teatru plastycznego i teatru ruchu z elementami pantomimy.

>> <
  • Spektakle grupy teatralnej Za Kulisami