DODANO: 28.03.2019 / 10:45 – KATEGORIA: Miasto

Szkoła Podstawowa nr 1 zaprasza chętnych uczniów do oddziałów usportowionych

Trwa rekrutacja uczniów do szkół podstawowych. Ciekawą ofertę prezentuje Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Oleśnickich. Są jeszcze wolne miejsca w oddziałach usportowionych.

– Szczególną propozycję kieruję do uczniów zainteresowanych sportem – mówi Maria Kaczmarek-Łysek, dyrektor szkoły. – Planuję utworzyć klasę IV i VII usportowioną dla chłopców o profilu piłka nożna we współpracy z Akademią Piłkarską Oleśnica, a dla dziewcząt o profilu ogólnorozwojowym w ramach innowacji „Żyję zdrowo na sportowo” (gry zespołowe, lekkoatletyka, taniec, fitness). Wiąże się to ze zwiększoną ilością godzin wychowania fizycznego w postaci treningów, które zaplanowane są w planie nauczania.

Dyrektor podkreśla, że baza szkoły została w pełni dostosowana do potrzeb edukacyjnych dzieci w młodszym wieku szkolnym. Nauka odbywa się w systemie jednozmianowym. Szkoła gwarantuje opiekę dla dzieci w świetlicy szkolnej oraz indywidualną szafkę w szatni dla każdego dziecka. Na terenie parku szkolnego znajduje się plac zabaw i zewnętrzna siłownia dla dzieci. Zajęcia z wychowania fizycznego odbywają się w wyremontowanej sali gimnastycznej oraz w hali sportowej ATOL.

Szkoła jest bardzo dobrze wyposażona w pomoce dydaktyczne, w tym multimedialne. Dla uczniów klas VII organizowane są dodatkowe zajęcia z fizyki i matematyki z elementami programowania, a dla uczniów klas od IV do VIII zajęcia artystycznej aktywności twórczej.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 71 314 29 38, komórka.: 508 184 945, na stronie internetowej szkoły: www.sp1olesnica.edupage.org lub osobiście w sekretariacie szkoły w godzinach od 7:30 do 15:30.

>> <
  • Szkoła Podstawowa nr 1 zaprasza chętnych uczniów do oddziałów usportowionych