DODANO: 28.04.2017 / 10:45 – KATEGORIA: Kultura

Torty dla Krecika w Bibliotece „Pod Pegazem”

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz Roku Czeskiego w Oleśnicy Biblioteka „Pod Pegazem” zaprosiła przedszkola i szkoły podstawowe do udziału w akcji Krecik naszym przyjacielem – torcik.

26 kwietnia o godzinie 12.00 w Bibliotece „Pod Pegazem” nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy tortów dla Krecika – bohatera czeskich bajeczek, który w tym roku obchodzi 61. urodziny.

Pierwsi goście – dzieci z Akademii Malucha oraz uczniowie klasy Ia ze Szkoły Podstawowej nr 6 – złożyli Krecikowi piękne, serdeczne życzenia. Dzieci doskonale znają tę postać nie tylko z filmów, ale przede wszystkim z książek. Słodkości i pamiątkowe zdjęcie z pluszowym zwierzątkiem ucieszyło wszystkich. Na krecikowych urodzinach pojawiły się nie tylko dzieci z pobliskiej szkoły i grupy przedszkolne. Fantastyczne „wypieki” podziwiali również dorośli czytelnicy biblioteki. Widać, że tytułowy bohater święta książki cieszy się dużą popularnością wśród najmłodszych, bo otrzymał naprawdę pomysłowe, okazałe oraz „smakowite” torty! Autorzy pyszności zostali nagrodzeni słodyczami i oczywiście bajeczką. Książkowe święto, podobnie jak w ubiegłym roku, było radosne i słodkie!!! W specjalnej księdze pojawiły się kolejne wpisy z życzeniami.

Fotorelacja na stronie www.bifk.info oraz portalu Facebook Biblioteki Pod Pegazem.

Koordynator akcji: Dział Pracy z Dziećmi Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. T. Mikulskiego we Wrocławiu.

Współpraca: Biblioteka Pod Pegazem w Oleśnicy

Fot. Agata Rorat

BiFK/Ela Mulka

>> <
  • Torty dla Krecika w Bibliotece „Pod Pegazem”