Wypoczynek

Oleśnica może poszczycić się rozległymi terenami rekreacyjnymi. Miasto spięte jest siecią dróg rowerowych, które są regularnie rozbudowywane. Nie brakuje parków, stawów, ścieżek rolkarskich i biegowych. Część terenów spacerowo-rekreacyjnych znajduje się w strefie Obszaru Natura 2000.

Propozycje na spacer lub rowerową przejażdżkę po Oleśnicy:

Park nad Stawami: uroczy zakątek o ponad stuletniej tradycji. Idealne miejsce na rodzinny wypad z rowerem i rolkami albo na spacer. W Parku w sezonie letnim można wynająć łódki, kajaki i rowery wodne, skorzystać z placu zabaw i plenerowej siłowni, a także zagrać w boule i odpocząć od miejskiego zgiełku. Tutaj także znajdują się korty tenisowe i boisko do siatkówki. W centralnej części Parku znajduje się amfiteatr, który jest miejscem wielu kulturalnych i sportowych wydarzeń.

 

Ulubionym miejscem dla zakochanych jest malowniczy, wiekowy drewniany mostek. Szutrowe alejki dla biegaczy znajdują się w części objętej Naturą 2000. Walory miejsca podnosi bogata roślinność oraz ptactwo, a także przepływająca tamtędy rzeczka Oleśnica, stanowiąca dopływ Widawy.

Nieopodal Parku nad Stawami, tuż przy ul. Wojska Polskiego, można skorzystać z trawiastego toru dla rowerów górskich.

Najstarszym parkiem w Oleśnicy jest założony ok. 400 lat temu Park Książąt Oleśnickich przy ul. Wałowej, sąsiadujący ze stawem i ulicą Kruczą. Tu także stworzono korty tenisowo-badmintonowe oraz plac do gry w siatkówkę i plenerową siłownię. Spacerowicze i biegacze mogą przy okazji cieszyć oczy panoramą oleśnickiego zamku.

Plenerowa siłownia znajduje się także w Parku Mikołaja Kopernika, zaś w Parku Kolejarzy przy ul. Daszyńskiego oraz przy kompleksie boisk piłkarko-siatkarsko-koszykarskich pry ul. Wileńskiej można skorzystać ze skateparku.

Poza wspomnianymi terenami ogólnodostępnymi, infrastruktura sportowa i rekreacyjna funkcjonuje w ramach jednego z największych na Dolnym Śląsku kompleksów: OKR ATOL Sp. z o.o. System karnetowy i benefitowy dostosowany jest do potrzeb klienta korzystającego z usług Atola. W miejskich obiektach, oprócz przyjaznego systemu bonusów i karnetów, możliwe jest korzystanie m.in. z kart proponowanych przez Benefit Systems, FitProfit, OK System oraz Oleśnicką Kartę Dużej Rodziny.

Oferta obejmuje:

a także kursy: aqua-aerobik, pływanie, jazda na łyżwach.