DODANO: 03.04.2019 / 10:45 – KATEGORIA: Miasto

Wernisaż wystawy „EKSKURS”

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy oraz Grupa Wykrzyknik zapraszają na wernisaż wystawy „EKSKURS”, który odbędzie się 06.04.2019 o godz. 17.00 w Galerii Brama Wrocławska.

 

Wykrzyknik to znak graficzny składający się z pionowej kreski i kropki pod nią. Najczęściej ma na celu wyrażenie emocji. Możemy się z nim spotkać również w notacji szachowej gdzie oznacza dobre posunięcie. Dla nas Wykrzyknik jest też czymś więcej, znakiem zrzeszającym młodych artystów, chcących wykrzyczeć swoje emocje. WYSTAWA EKSKURS – projekt w którym, my jako twórcy, chcemy przekazać emocje, uczucia a także poglądy osobom myślącym podobnie, potrzebującym kontaktu ze sztuką.

Skąd pomysł na nazwę? Ekskurs jest dodatkiem do dzieła, dygresją, czymś wyjaśniającym jego dodatkowe kwestie poza głównym tematem. Wbrew nazwie jesteśmy przeciwni wychodzeniu z założenia że „Koń jaki jest każdy widzi” i chcemy żeby nasi odbiorcy mogli znaleźć w naszej twórczości kawałek siebie, własne interpretacje i odczucia. W naszych projektach można dostrzec duży kontrast prac, które mimo to łączy podobne spojrzenie na świat i podejście do życia.

 

Autorzy wystawy – Grupa WYKRZYKNIK.:

-Jagoda Osińska

-Mateusz Kubacki

-Kamil Jasiński

-Milena Chajec

-Sylwia Wasilik

-Julia Kielich

-Juliusz Olesiński

-Mateusz Dybek

-Magdalena Hunder

>> <
  • Wernisaż wystawy „EKSKURS”