DODANO: 15.02.2019 / 10:45 – KATEGORIA: Miasto

Wernisaż wystawy malarstwa Mariana Lorka

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa „POMIĘDZY CZERNIĄ A BIELĄ” „SURREALIZM – AKSAMITNY” autorstwa Marina Lorka, który odbędzie się  22.02.2019, o godz.18.30 w Galerii BiFK przy ul. Kochanowskiego 4.

Marian Lorek – urodzony wrocławianin. Malarstwem olejnym zajmuje się od dwudziestego roku życia, wcześniej rysunkiem. Miał wystawy indywidualne w wielu miastach, między innymi w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Chrzanowie, Kłodzku, Kluczborku, Oleśnicy, Długołęce, Sobótce (Muzeum). W latach 2012-2015 artysta prowadził pół autorską galerię w wieżowcu Sky Tower we Wrocławiu.

Malarstwo prezentowane przez artystę jest w dużej mierze surrealistyczne z odrobiną hiperrealizmu i pop artu. Obrazy charakteryzują się dużą głębią tła i wyrazistością barw, szczególnie w tej części obrazów które podczas twórczych poszukiwań malowane były na aksamicie, stąd wziął się miedzy innymi termin – Surrealizm Aksamitny, który już na stałe znalazł miejsce na stronach internetowych oraz w tematyce dotyczącej samego surrealizmu. Od jakiegoś czasu artysta maluje również akrylem lub łączy na obrazie akryl z olejem oraz stosuje inne techniki zaskakujące swym końcowym efektem. Są to poszukiwania, które ma w naturze każdy malarz.

 

>> <
  • Wernisaż wystawy malarstwa Mariana Lorka