DODANO: 07.10.2019 / 10:45 – KATEGORIA: Miasto

Z BIBLIOTEKĄ PRZEZ ŚWIAT

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja zaprasza na kolejne spotkanie podróżnicze z cyklu „Z Biblioteką przez świat”. Tym razem „Rowerami przez Portugistan. Dwa razy ziemia”. Gośćmi spotkania będą Marta Zienkiewicz-Barańska i Damian Barański.

 

„Zapraszamy na podwójną podróż! Dziewczyny jadą do Portugalii, gdzie dotrą m.in. na najbardziej wysunięty na zachód punkt lądu stałego Europy. Chłopcy przemierzą góry Kirgistanu, gdzie w surowym klimacie pokonywać będą niekończące się przewyższenia i dotrą nad drugie co do wielkości jezioro obszarów górskich świata – Issyk Kul.

Dobrze jest czasem porównać męski i damski punkt widzenia, zestawić odległe od siebie krainy i pokazać dwie różne Ziemie. Dlatego też w trakcie wystąpienia będziemy opowiadać Wam o naszych tak diametralnie różnych wyprawach, tej portugalskiej i tej kirgiskiej, tej kobiecej i tej męskiej. Sprawdzimy m.in., na czym polegają różnice w przemieszczaniu się rowerem, zobaczymy, gdzie spotkamy się z większą życzliwością oraz dowiemy się, czy kobiecą i męską siłę charakteru powinno się mierzyć jedną miarą. Czy kobiety poradzą sobie z naprawianiem rowerowych usterek na trasie? Czy mężczyźni nie przypalą kolacji? Czy portugalskie słońce świeci tak samo jak to w Kirgistanie? Czy tyłki będą nas boleć sprawiedliwie po równo?”


24 października 2019, godz. 18.00
Sala konferencyjna Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja przy ul. M. Reja 10

>> <
  • Z BIBLIOTEKĄ PRZEZ ŚWIAT