DODANO: 07.03.2019 / 10:45 – KATEGORIA: Miasto

Zachęcamy mieszkańców do zgłaszania informacji o ubytkach w jezdni

Sekcja Dróg Miejskich zachęca mieszkańców do zgłaszania informacji o ubytkach w jezdni, oraz wszelkich pozostałych interwencjach związanych z drogami.
 
Zgłoszenia dotyczące dróg zarządzanych przez inne jednostki będą niezwłocznie przekazywane zgodnie z kompetencjami. Jednocześnie SDM dziękuje wszystkim mieszkańcom za współpracę i pomoc w zapewnianiu codziennego bezpieczeństwa na drogach.
 
W okresie jesiennym SDM przykłada dużą uwagę do przygotowania nawierzchni do eksploatacji w zimie. Podobnie zabiegi utrzymaniowe na nawierzchniach bitumicznych wykonywane są w ramach napraw pozimowych.
 
Dzięki temu ilość ubytków nawierzchni w drogach gminnych jest znikoma. Te które powstają, ze względu na warunki atmosferyczne na bieżąco są remontowane tzw. masą na zimno.

Dopiero po okresie zimowym na przełomie kwietnia i maja ruszają kompleksowe remonty cząstkowe wykonywane siłami własnymi – paczerem z zastosowaniem emulsji bitumicznych i grysów. W przypadku większych ubytków i uszkodzeń naprawy wykonywane są mieszanką mineralno-asfaltową poprzez wymianę warstwy ścieralnej nawierzchni.

Materiał do remontu cząstkowego na zimno jest kupowany na bieżąco w zależności od potrzeb. Rzeczywistej analizy skutków zimy będziemy mogli dokonać w okresie wczesnowiosennym.

Wnioski można składać bezpośrednio w siedzibie Sekcji Dróg Miejskich, lub telefonicznie tel. 71 788 94 16 lub można przesyłać pocztą elektroniczną na adres biuro@sdm.olesnica.pl .

>> <
  • Zachęcamy mieszkańców do zgłaszania informacji o ubytkach w jezdni