DODANO: 13.09.2018 / 10:45 – KATEGORIA:

Zapraszamy na wyjątkowe Dni Europy! Początek już w czwartek 13 września

Przed nami kolejne DNI EUROPY, wielkie święto kulturalne w Oleśnicy, na które składają się wydarzenia koncerty, wystawy, konkursy, animacje wpisane w tradycję, kulturę i wartości europejskie.

 

Jak zwykle będą im towarzyszyły imprezy, które na stałe zagościły we wrześniowym kalendarzu Oleśnicy, a także w sercach oleśniczan i wszystkich odwiedzających nasze miasto w ten wrześniowy weekend: Jarmark Produktu Lokalnego Lokalnej Grupy Działania Dobra Widawa na oleśnickim Rynku, Festiwal Biegów Rodzinnych CAŁA OLEŚNICA BIEGA o Memoriał Bogusława Psujka, Święto Miodu i Wina oraz Przełajowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w Nordic Walking.

 

Jak co roku w Oleśnicy pojawią się przedstawiciele miast partnerskich Oleśnicy z czeskiego Chrudimia, francuskiego Jaunay-Marigny i Niemieckiego Warendorfu, którzy zaprezentują swoje rzemieślnicze produkty lokalne, a na scenie pokażą się artyści z Francji. Doskonała okazją do poznania oferty muzycznej Jaunay-Marigny będzie koncert tamtejszego zespołu folkowo-jazzowego, który odbędzie się w niedzielę, 16 września, o godzinie 16.30 w dawnym kościele Św. Jerzego. Wstęp wolny!

 

W piątek 14 września o godzinie 17.00 w bibliotece przy ul. Reja 10 odbędzie się promocja nowej książki Krzysztofa Dziedzica „Pozdrowienia z Oleśnicy 2”. O godzinie 18.30 w Bramie Wrocławskiej będzie miał miejsce wernisaż wystawy Jarosława Kiełbasiewicza „Kadry”.

 

Wszystkich miłośników muzyki klasycznej z pewnością ucieszy fakt, że również w tym roku w ramach Dni Europy w oleśnickiej Bazylice Mniejszej odbędzie się koncert w ramach Festiwalu Wratislavia Cantans, jednego z najważniejszych Festiwali tego typu w Europie. Specjalnie dla oleśniczan wystąpi Narodowy Chór Ukrainy „Dumka”, który zaprezentuje program „Moc ukraińskiego śpiewu”. Wstęp wolny!

 

Do Oleśnicy zawita też znany wokalista Mezo, który weźmie udział w biegu ulicznym o memoriał Bogusława Psujka. Po biegu, w sobotę o godzinie 17.00, na scenie w rynku będzie jego koncert.

 

O godzinie 18.00, także w sobotę, wystąpi w sali widowiskowej BiFK były frontman zespołu Genesis, Ray Wilson. Koncert jest biletowany (100 zł).

 

Nie zabraknie też wydarzeń związanych z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, jak chociażby projekcji niemego filmu z 1929 roku „Ponad śnieg” z muzyką na żywo (czwartek 13.09 godz. 18.00 w dawnym kościele Św. Jerzego), zwiedzania miasta ze znaną autorką Beata Maciejewską (niedziela 16.09 od godz. 12.00 spod Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią, wymagane zapisy pod nr tel. 533 351 407), czy Punktu Informacji Europejskiej, w którym będzie można uzyskać wiele praktycznych informacji i publikacji o Unii Europejskiej.

 

Na zakończenie Dni Europy, w niedzielę o godzinie 18.00 na scenie w Rynku, wystąpi bałkańska orkiestra dęta Tsingunz Fanfara Avantura.

 

Szeroki przekrój imprez i ich różnorodność gwarantują, że każdy z pewnością znajdzie atrakcje dla siebie.

 

Zapraszamy!

 

Program

 

Program Jarmarku

 

 

 

 

 

 

/Źródło: BiFK/

>> <
  • Zapraszamy na wyjątkowe Dni Europy! Początek już w czwartek 13 września
  • 1