W niedzielę w Oleśnicy Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego!(aktualizacja video)

20 maja (niedziela), w godzinach od 15.00 do 18.00, zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Komendę Powiatową Policji w Oleśnicy w partnerstwie z grupą rowerową Oleśnica Bajk Stajl, sklepem rowerowym ROWER WRONA - Oleśnica, Ratownikami GKN, Biblioteką i Forum Kultury w Oleśnicy oraz animatorami z grupy Bawimy się!

W niedzielne popołudnie zachęcamy do wskoczenia na rowery i przyjechania całymi rodzinami na teren Szkoły Podstawowej nr 3 im. Podróżników i Odkrywców w Oleśnicy przy ul. Kochanowskiego 8 gdzie specjalnie dla dzieci i młodzieży wystartuje mobilne MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO!

Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego to specjalny, plenerowy zestaw do nauki przepisów ruchu drogowego i nauki m.in. jazdy na rowerze. Skrzyżowania, ronda, mini znaki drogowe i sygnalizacja świetlna – to wszystko by sprawdzić i rozwinąć swoje umiejętności na drodze!

Dodatkowo przygotowaliśmy na terenie miasteczka masę atrakcji! To m.in. znakowanie rowerów i konkursy edukacyjne z nagrodami. Przed startem na trasę, swoje rowery, sprawdzić będziecie mogli w plenerowym serwisie u profesjonalistów ze sklepu i warsztatu ROWERY WRONA OLEŚNICA, który w naszym mieście prowadzi znakomity i uznany kolarz Zdzisław Wrona.

Swoje umiejętności podszkolić będziecie mogli również w zakresie pomocy przedmedycznej wspólnie z Ratownikami i Akademią Młodego Ratownika GKN. Na rodziców i opiekunów czekać będzie wygodna strefa z leżakami oraz BOOKWORM czyli mobilna biblioteka rowerowa, którą tego dnia grupa Oleśnica Bajk Stajl wypełni książkami wspólnie z Biblioteką i Forum Kultury w Oleśnicy w ramach promocji GIEŁDY KSIĄŻEK. Wśród zebranych pozycji m.in. tytuły dla dzieci i młodzieży. A dzieci, w oczekiwaniu na swoją kolej na torze, wspierać będą animacjami i wspólną zabawą animatorzy z inicjatywy BAWIMY SIĘ!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców, a w szczególności uczniów klas czwartych, którzy będą mogli w niedzielne popołudnie sprawdzić swoje umiejętności na torze przed egzaminami na kartę rowerową, które wystartują na terenie miasteczka od poniedziałku!

Źródło: KPP Oleśnica, Oleśnica Bajk Stajl


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP