Sobótka – świętojański (i sportowy!) początek wakacji

Zapraszamy 23 czerwca od godziny 18.00 do Amfiteatru nad Stawami Miejskimi na imprezę „Sobótka - świętojański początek wakacji”.

Impreza nawiązuje w swojej tematyce do Nocy Świętojańskiej, żartobliwa nazwa "sobótka" (kolejny dzień po "piąteczku";) ma także inne znaczenie: "sobótkami" nazywano ognie palone przez Słowian w tę najkrótsza noc roku.

 

Program imprezy:

18.00-20.00

  • warsztaty plecenia wianków na głowę z Pracownią Kreatywną Cuda i Miłostki
  • animacje dla dzieci i gra rodzinna "W poszukiwaniu kwiatu paproci", które poprowadzą animatorzy z Centrum Zabaw Aktywnej Rozrywki CZAR
  • spotkanie z członkami zespołu ODPOCZNO w Kawiarni Szuwary

20.00

  • występ młodzieżowej grupy teatralnej BiFK - zapowiedź spektaklu opartego na "Śnie nocy letniej" Szekspira
  • Żanetta Petrasz ze Społecznego Ogniska Muzycznego zaśpiewa a capella słowiańskie pieśni

20.30 KONCERT ZESPOŁU ODPOCZNO

Kwartet tworzą muzycy z bardzo różnymi doświadczeniami: Joanna Gancarczyk to śpiewaczka, która uczyła się swojego fachu od wiejskich muzykantów, Marek Kądziela jest znakomitym gitarzystą jazzowym, Piotr Gwadera bębni m.in. w L. Stadt i Mister D., a skrzypek Marcin Lorenc grywa mazurki m.in. z Maciejem Filipczukiem.

Gwarantujemy, że trudno będzie ustać w miejscu - usłyszycie żarliwe wykonania muzyki ludowej z regionu opoczyńskiego w interpretacjach, które z jednej strony wyraźnie nawiązują do tradycji, ale wzbogacają ją twórczo m.in. o elementy muzyki improwizowanej i jazzu.

Imprezę zakończy ok. godziny 22.00 pokaz fireshow grupy Bagienne Świetliki.

W tym dniu zapraszamy także do udziału w 5. Jubileuszowym Biegu Szerszenia - Nocnym Biegu Świętojańskim, który organizowany jest jak co roku przez Klub Biegacza Szerszeń. O godzinie 16.00 ze Stadionu Miejskiego startuje Bieg Małego Szerszenia, a o 21.00 startują zawodnicy dorośli. Zapraszamy serdecznie!


BiFK/KB Szerszeń


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP