Koncert Raya Wilsona - Genesis Classic

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza na koncert Reya Wilsona – Genesis Classic, który odbędzie się w podczas tegorocznych Dni Europy 15.09.2018 o godz. 18:00 w sali widowiskowej BiFK.

Ray Wilson – były wokalista GENESIS, podczas koncertu zaprezentuje zarówno największe przeboje tej legendarnej grupy jak i autorski materiał.

Rok 2018 nie tylko zwiastuje 50 lat od powstania jednego z najlepszych zespołów rockowych na świecie, grupy Genesis, ale także pięćdziesiąte urodziny jednego z najlepszych brytyjskich wokalistów, jakim bez wątpienia jest Ray Wilson. Ostatnie lata były dla Raya Wilsona bardzo owocne, na rynku pojawiły się aż trzy nowe albumy artysty: akustyczny “Song for a friend”, “Makes me think of home” o brzmieniu bardziej elektrycznym, a także album LIVE “Time and Distance”.

Ray Wilson został wyróżniony przez „Classic Rock Magazine“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii. Kompozytor i autor tekstów ceniony zwłaszcza za sceniczną charyzmę i zawsze wysoką formę koncertową. Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa. Wcześniej, w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór Inside, który podbił listy przebojów, w tym był numerem 1 w UK. Szkocki wokalista współpracował także z takimi artystami jak Armin Van Buuren, RPWL czy Scorpions.

Bilety w cenie 100 zł.

Rezerwacja online od 02.07.2018 (godz. 9.00) na stronie www.bifk.info.

Sprzedaż w kasie Sali widowiskowej od 04.07.2018 od godz. 14.00 do 16.00, w pozostałe dni wg harmonogramu pracy kasy.


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP