Aa

Na co idą moje pieniądze?

Strona główna » Opłaty lokalne » Załatw sprawę » Na co idą moje pieniądze?

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z graficzną prezentacją wykonania budżetu Miasta w roku 2019!

Mają Państwo możliwość sprawdzenia, jakie dochody i z jakiego tytułu zrealizowaliśmy w ubiegłym roku. Druga część prezentacji pokazuje, ile podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) płaconego przez oleśniczan trafia do budżetu Oleśnicy i jak te pieniądze są rozdysponowywane. Mogą Państwo zobaczyć, w zależności od swoich zarobków, ile z nich, dziennie bądź miesięcznie, przeznaczone zostało na  określone zadania Miasta.

Przedsięwzięcie pokazuje transparentność działań administracji miejskiej. Uchwała budżetowa jest dokumentem skomplikowanym, natomiast nasze narzędzie w łatwy sposób daje obraz tego, jak płacone przez mieszkańca podatki dzielone są na poszczególne zadania realizowane przez samorząd Oleśnicy.

Zapraszamy do lektury.  *

Opiekę merytoryczną nad projektem sprawuje Europejski Instytut Marketingu Miejsc „Best Place”, a audytem algorytmu zajmuje się PwC Polska.

* Symulator internetowy jest narzędziem poglądowym, odnosi się wyłącznie do podatku dochodowego od osób fizycznych, a poszczególne wyniki mogą delikatnie różnić się od stanu faktycznego, bo różne mogą być chociażby koszty uzyskania przychodu. Wyniki są też zaokrąglane. Program uwzględnia progi podatkowe, ale nie bierze pod uwagę odliczeń czy sytuacji, w której małżonkowie rozliczają się wspólnie. Dlatego wygenerowanych kwot nie należy przyjmować dosłownie, a jedynie orientacyjnie.