• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Będą aktywne przejścia dla pieszych na drogach w mieście

Będą aktywne przejścia dla pieszych na drogach w mieście

16 Października 2020

Sekcja Dróg Miejskich w Oleśnicy ogłosiła przetarg na wykonanie aktywnych przejść dla pieszych na drogach gminnych w mieście. To system poprawiający bezpieczeństwo zarówno pieszych, rowerzystów jak i kierujących.

przejście

Planowane jest wykonanie 20 takich przejść. Przejście aktywne nie działa w sposób ciągły - aktywuje się w momencie gdy jest to potrzebne. Dodatkowo, aby poprawić bezpieczeństwo przy przejściach zostanie ustawione oświetlenie drogowe oraz zastosowane oznakowanie ledowe w postaci „kroczącego ludzika”. Znaki informacyjne "przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów" zaopatrzone będą w panel z żółtymi lampami ostrzegawczymi. Każde z przejść zostanie wyposażone w detekcją ruchu. Wraz z pojawieniem się pieszego lub rowerzysty w obrębie przejścia lampy ostrzegawcze uruchomią się samoczynnie ostrzegając kierowców o niechronionym uczestniku ruchu znajdującym się na przejściu.

W przygotowaniu jest kolejny projekt na wykonanie bezpiecznych przejść. Będzie obejmował drogi powiatowe - obwodnicę śródmiejską.

do góry