Strona główna/Invest In Oleśnica

Invest In Oleśnica

Z uwagi na uczestnictwo Gminy Miasta Oleśnicy w projekcie MSWiA pt. „Wdrożenie standardów obsługi inwestora w samorządzie województwa dolnośląskiego", realizowanego przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej sp. z o.o w partnerstwie z ARAW S.A., strona internetowa jest w przebudowie.

Oleśnica, to piękne i historyczne miasto o książęcej przeszłości, położone w województwie dolnośląskim ok. 30 km na północny wschód od Wrocławia. Stolica powiatu, zajmuje niecałe 21 km kw., zamieszkuje ją ok. 36.000 osób.

Dynamiczny rozwój spowodował, że dzisiaj Oleśnica jest nowoczesnym, europejskim ośrodkiem z wszystkimi udogodnieniami dla inwestorów oraz ludzi, którzy chcieliby w nim zamieszkać.

 Olesnica

Miasto dysponuje rozwiniętą infrastrukturą drogową oraz szeroką i wydajną siecią instalacji wodnej, gazowej i energetycznej.

Inwestorzy otrzymują ponadto dostęp do wysokiej jakości usług prawnych, reklamowych, konsultingowych, a także szkół i rozbudowanej bazy rekreacyjnej, sportowej oraz kulturalnej.

Istotne jest bliskie sąsiedztwo dużego ośrodka akademickiego we Wrocławiu i znakomite skomunikowanie obu miast.

Olesnica

Jednym z niepodważalnych atutów jest doskonałe położenie Oleśnicy. Przebiega przez nią trasa S8, łącząca m.in. Wrocław z Warszawą. Trasą tą w ciągu ok. 20 minut można bezpiecznie dotrzeć do międzynarodowego portu lotniczego we Wrocławiu.

Trwa przetarg na budowę łącznika drogi wojewódzkiej nr 451 z drogą krajową S8

Przykładowe odległości w kilometrach i przewidywane czasy przejazdów samochodem osobowym:

  • Warszawa: 322 km (ok. 2 godz. 50 min.),
  • Gdańsk: 481 km (5 godz.),
  • Poznań: 182 km (2 godz. 30 min.),
  • Kraków: 315 km (3 godz.),
  • Berlin: 381 km (3 godz. 40 min.),
  • Praga: 365 km (3 godz. 45 min.)
do góry