I-przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Oleśnicy przy ul. Strefowej (obręb Oleśnica)
1 Września 2026OGŁOSZENIE
Burmistrz Miasta Oleśnicy
ul. Rynek 1
56-400 Oleśnica, ogłasza:
I-przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Oleśnicy przy ul. Strefowej (obręb Oleśnica):
- Nieruchomość gruntowa oznaczona geodezyjnie jako działka nr 15/17 AM 40 o powierzchni 2,6118 ha, położona w Oleśnicy przy ul. Strefowej, obręb Oleśnica;
- KW nr WR1E/00039161/2;
- Nieruchomość gruntowa została włączona do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST PARK Podstrefy Oleśnica na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 lipca 2015 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wałbrzyskiej specjalnej strefy ekonomicznej (Dz.U. z 2015r., poz. 1235);
- Zgodnie z art. 8 ust. 2 zdanie drugie ustawy z dnia 20 października 1994r. o specjalnych strefach ekonomicznych (t.j. Dz.U. z 2023r, poz. 1604 z późn. zm.) Zarządzającemu Specjalną Strefą Ekonomiczną służy prawo pierwokupu w zakresie prawa własności położonych na obszarze strefy nieruchomości;
- Przeznaczenie nieruchomości i sposób jej zagospodarowania: zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w rejonie ulicy Krzywoustego w Oleśnicy uchwalonego przez Radę Miasta Oleśnicy uchwałą Nr X/63/2011 z dnia 28 czerwca 2011r., ogłoszoną w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego Nr 170, poz. 2944 z dnia 16.08.2011r., nieruchomość – dz. nr 15/17 AM 40 – znajduje się na terenie przeznaczonym pod zabudowę obiektów produkcyjnych, składów i magazynów (przedmiotowa działka znajduje się w jednostce strukturalnej o symbolu: 1.P);
Przetarg na wyżej wymienioną nieruchomość, odbędzie się dnia 3 listopada 2026r. o godz. 1000 (w Sali Obrad nr 37 – II piętrze części ratuszowej Urzędu Miasta Oleśnicy);
- Wadium wynosi: 325.000,00 zł (słownie: trzysta dwadzieścia pięć tysięcy złotych);
Najpóźniej do dnia 30 października 2026r. na rachunek bankowy Gminy Miasto Oleśnica nr 18 9584 0008 2001 0000 0055 0004 w Banku Spółdzielczym w Oleśnicy należy
Szczegóły w załączniku:
| Format | Data publikacji | Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) | Pobierz | Zobacz |
|---|---|---|---|---|
| Kategoria: Aktualności | ||||
| 2026-09-02 |
Ogłoszenie przetargu ul. Strefowa 15_17 AM 40_1.pdf
ilość pobrań: 8
|
Ogłoszenie przetargu ul. Strefowa 15_17 AM 40_1.pdf 131.6KB | zobacz | |
