• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego na Stadionie Miejskim

Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego na Stadionie Miejskim

16 Września 2021

20 września na Stadionie Miejskim w Oleśnicy odbędzie się Dolnośląska Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego połączona z Inauguracją programu Sprawny Dolnoślązaczek w roku szkolnym 2021/22.

W uroczystości bierze udział 6 najlepszych szkół w punktacji Współzawodnictwa Sportowego za ubiegły rok szkolny w kategorii Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży oraz dzieci z klas I czterech oleśnickich szkół, które rozpoczynają właśnie swoją przygodę z programem Sprawny Dolnoślązaczek.

Oprócz części oficjalnej Inauguracji odbędą się na Stadionie Miejskim wydarzenia sportowe; Festiwal Sztafet Lekkoatletycznych (4 x 100, szwedzka i mieszana 4 x 200) z udziałem szkół - laureatów Współzawodnictwa oraz Lekcje z Mistrzem, które z najmłodszymi poprowadzą znakomici dolnośląscy lekkoatleci; olimpijczycy i medaliści Mistrzostw Europy i Świata.

Samorząd Województwa Dolnośląskiego, Burmistrz Oleśnicy Jan Bronś, Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk, Powiatowy SZS w Oleśnicy oraz Oleśnicki Kompleks Rekreacyjny Atol zapraszają - na pewno nie będziecie się nudzić.

inauguracja sportowego roku

do góry