• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Kolejny etap prac przy budowie dróg o nawierzchni (..)

Kolejny etap prac przy budowie dróg o nawierzchni utwardzonej wraz z infrastrukturą techniczną w ul. Kosynierów, Demokratów i Glinianej

12 Kwietnia 2024

Oleśnica zmienia się z każdym dniem. Kolejny etap prac przy budowie dróg o nawierzchni utwardzonej wraz z infrastrukturą techniczną w ul. Kosynierów, Demokratów i Glinianej za nami. Prace są już na ukończeniu.

Wykonano całą infrastrukturę podziemną (kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, kanał technologiczny, kabel oświetleniowy), zamontowano słupy oświetleniowe, ułożono nawierzchnię asfaltową na: ścieżce pieszo – rowerowej wzdłuż ul. Kosynierów i w ul. Demokratów. Ułożono nawierzchnię chodników z kostki betonowej w ul. Demokratów oraz kończona jest nawierzchnia chodników w ul. Glinianej.

Zajrzeliśmy na plac budowy, gdy układana była nawierzchnia asfaltowa w ul. Glinianej. Pozostanie jeszcze wyrównanie, uporządkowanie terenu przyległego wraz z obsianiem trawą, a także wykonanie organizacji ruchu w postaci znaków poziomych i pionowych.

Termin zakończenia prac planowany jest na 26.04.2024 r. Koszt całości inwestycji w tej części miasta to 11.985.000,00 zł brutto, z czego 9.770.000,00 zł stanowi promesa z Polskiego Ładu. Koszt prac wzrósł ze względu na konieczność wykonania robót dodatkowych i zamiennych (m.in. wzmocnienie gruntu stabilizacją, przebudowa chodników na skrzyżowaniu ul. Kosynierów z ul. Wiejską, dodatkowe odwodnienie liniowe, wydłużenie kanalizacji sanitarnej i deszczowej w sięgaczu ul. Glinianej wraz z wykonaniem dodatkowej nawierzchni asfaltowej w sięgaczu ul. Glinianej, zmiana grodzic stalowych muru oporowego na elementy żelbetowe).

prace

prace

do góry