Miasto wspiera realizację zadań w zakresie wypoczynku letniego
15 Lipca 2021W tym roku w półkoloniach letnich organizowanych przez organizacje pozarządowe dzięki wsparciu Miasta może wziąć udział ponad 400 dzieci. Oferty na zajęcia w mieście obejmują m.in. wyjście na basen, wycieczki do wioski indiańskiej, wyjazd do arboretum, wyjazd do Parku w Szczodrem, wyjazd do bobolandii, zajęcia integracyjne, zajęcia z robotyki, zajecia taneczne i z akrobatyki, zabawy terenowe, wyjazd do parku trampolin i wiele innych.
Na realizację zadań w zakresie wypoczynku letniego przeznaczyliśmy łącznie blisko 50 tys. zł. Wysokość dotacji uzależniona była od czasu trwania wypoczynku, a także od zdeklarowanej ilości uczestników. Wsparcie otrzymało 7 organizacji: klub sportowy Hikari, MKS Pogoń, Stowarzyszenie Sympatyków SP 4, Stowarzyszenie Piłki Ręcznej, Stowarzyszenie Rozwinąć Skrzydła, Akademia Piłkarska Oleśnica i Fundacje Tomek i Tola.

