• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Oleśnica mówi NIE dla smogu

Oleśnica mówi NIE dla smogu

11 Stycznia 2021

W ramach polityki antysmogowej prowadzonej od kilku lat przez Miasto, realizujemy przyjęty z końcem ubiegłego roku przez Radę Miasta Oleśnicy 5-letni program ekologiczny, któremu nadano nazwę Oleśnica zasilana naturą. Program ten przewiduje największe wsparcie z budżetu Miasta właśnie dla walki ze smogiem - bo dla nas jest to priorytet.

Program

Program wszedł w życie, a wraz z nim preferencje dla tych, którzy zdecydują się wymienić swój piec zasilany paliwem stałym (np. węglem) na zasilane nowoczesnymi źródłami ciepła, typu gaz, prąd elektryczny, pompy ciepła. Miasto dotychczas udzielało na ten cel dotacji, ale teraz podwyższona została o 2 tys. złotych maksymalna kwota na wymianę pieców dla właścicieli lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych i aktualnie wynosi ona 6 tys. złotych. Jako nowość w programie pojawiła się oferta dla zabudowy jednorodzinnej lub wspólnych kotłowni. Dotychczas nie były one objęte naszym wsparciem finansowym. Właściciele domków jednorodzinnych mogą uzyskać maksymalnie do 10 tys. złotych zwrotu kosztów wymiany źródła ogrzewania. Natomiast w przypadku kotłowni dla budynku wielorodzinnego maksymalna kwota dotacji wynosi do 3 tys. złotych na jeden lokal.

Co trzeba zrobić, aby skorzystać z dofinansowania? Należy wypełnić wniosek i złożyć go do Urzędu Miasta Oleśnicy. To nie jest trudne. Dokument można pobrać w formie elektronicznej tutaj https://bit.ly/3nzEiBQ

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji lub pomocy w wypełnieniu wniosku zadzwoń pod numer (71) 798 21 52.

Szczegóły dotacji, wypełniania i składania dokumentów prezentujemy w poniższej instrukcji:

program

do góry