• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Państwowa Szkoła Muzyczna w Oleśnicy w bajkowej odsłonie

Państwowa Szkoła Muzyczna w Oleśnicy w bajkowej odsłonie

8 Kwietnia 2021

Wielu oleśniczan ma niesamowite wspomnienia związane z budynkiem Szkoły Muzycznej. Dla niektórych to wiele lat nauki gry na jakimś instrumencie, występy publiczne i pierwsze lekcje w okiełznaniu tremy. Dla innych sam budynek stanowi niezwykłe miejsce w naszym mieście, gdzie zwłaszcza wiosną i latem można usłyszeć piękną muzykę wydobywającą się ukradkiem przez uchylone okna.

Teraz budynek Państwowej Szkoły Muzycznej będzie wyglądał jeszcze piękniej, a wokół samotnego dotąd  F. Chopina zrobi się naprawdę bajkowo. Na uporządkowanym skwerze znajdującym sie przed budynkiem posadzone zostaną białe róże (blisko 300 sztuk), trzmieliny, laurowiśnie i cisy.

wizualizacja kwiatów przy szkole muzycznej

Dodatkowo, co na pewno sposoba się oleśniczanom, budynek będzie podświetlany. Iluminacja będzie stanowiła wyjątkowy dodatek do zazielenionych przestrzeni.

.Wizualizacja budynku szkoły muzycznej w oleśnicy

Iluminacja Państwowej Szkoły Muzycznej

Jak już wspominaliśmy renowację przejdzie również ulica Matejki. Pojawią się tu elementy małej architekruty związane z projektowanymi nasadzeniami. Założeniem projektu jest wprowadzenie większej liczby gatunków drzew, krzewów i bylin w obrębie tej części miasta.

Prace wykona Zakład Remontowo-Budowlany Arkadiusza Leszczyszyna. Inwestycja będzie kosztowała 63 500 zł.

do góry