• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Rowery miejskie będą działać od soboty

Rowery miejskie będą działać od soboty

25 Maja 2023

Wiemy, że nie mogliście się doczekać! Od soboty rusza system rowerów miejskich. Będzie z nami przez kolejne trzy lata. Obsługuje go to samo konsorcjum firm, co w poprzednich latach. Oznacza to, że aplikacja pozostaje ta sama – „Roovee”. Miasto wydatkowało na rowery 800 tys. złotych.

Rowery będą ustawiane na stacjach dzisiaj i jutro, ale system zadziała dopiero od soboty, dlatego prosimy nie podejmować prób uruchomienia rowerów. Nie zadziałają.

Podobnie jak w latach poprzednich na terenie miasta będzie 8 stacji, w dotychczasowych lokalizacjach (Wrocławska - Bank, Rynek - Ratusz, MOKiS, Biblioteka Publiczna, II LO, stawy miejskie/ATOL, SP 8 - Parking, Wileńska - Krzywa). W planie są dwie dodatkowe – na ul. Ludwikowskiej w rejonie przychodni zdrowia i przy dworcu PKP. Zostaną one utworzone dopiero po zakończeniu inwestycji jakie będą realizowane w tych miejscach – budowa Parku Południowego oraz drogi i parkingów na pl. Fatimskim, remont budynku dworca kolejowego. W ramach systemu operator dostarczy 58 nowych rowerów, z których będzie można korzystać w okresie wiosenno – letnim.

Ceny pozostaną takie same jak w poprzedniej edycji. Kończąc trasę i blokując rower w jednym z 8 punktów w mieście - system pobierze z naszego konta kwotę adekwatną do przejechanego czasu, przy czym pierwsze 20 minut jest za darmo. Za każdą kolejną minutę zapłacimy 5 groszy, czyli 3 złote za godzinę.

Przed skorzystaniem z systemu trzeba załadować konto na kwotę 10 zł. Cennik oraz regulamin korzystania z rowerów jest dostępny na stronie www.olbike.pl

Wiemy, rowery miejskie ułatwiają olesniczanom poruszanie się po mieście. Bardzo polubili tę formę transportu, dlatego wciąż dbamy o to aby rower miejski był z nami w Oleśnicy jak najdłużej. Apelujemy także, aby oleśniczanie dbali o te rowery, żeby mogly służyć jak najdłużej.

rowery miejskie

do góry