• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Rozpoczęła się rejestracja na szczepienia trzecią (..)

Rozpoczęła się rejestracja na szczepienia trzecią dawką!

24 Września 2021

Dziś rusza rejestracja na szczepienia trzecią dawką dla wszytskich osób 50 plus i pracowników medycznych mających stały kontakt z pacjentami. E-skierowania mają być automatycznie wystawiane według numerów PESEL, wtedy gdy danej osobie minie pół roku od pełnego szczepienia. 

Jak informuje PAP, resort zdrowia rozpoczął wystawianie skierować do e-rejestracji na szczepienia dawką przypominającą. W razie braku automatycznie wystawionego e-skierowania, od 23 września 2021 lekarz - dla określonych grup osób - może wystawić samodzielnie skierowanie na szczepienie przypominające.

Dawka przypominająca podawana jest osobom zaszczepionym, które ukończyły podstawowy schemat szczepienia przeciwko Covid-19, w celu poprawy, utrwalenia i przedłużenia ochorny po szczepieniu! 

Ministerstwo Zdrowia podało, że u osób szczepionych dawką przypominającą należy stosowac szczepionkę Comirnaty Pfizer-BioNTech, niezależnie od rodzaju szczepionki zastosowanej uprzednio podczas szczepienia podstawowego I i II dawką.

Do przyjęcia dawki przypominającej uprawnione są również osoby, które w szczepieniu podstawowym przyjęły jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson.

szczepienie

do góry