• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Trwa przebudowa łącznika ulic Sinapiusa i Skłodowskiej

Trwa przebudowa łącznika ulic Sinapiusa i Skłodowskiej

10 Września 2021

Prace już się rozpoczęły. Ze względu na stan techniczny droga wymagała modernizacji. Korzystają z niej nie tylko mieszkańcy pobliskiego bloku mieszkalnego, ale również ci, którzy chcą skrócić sobie przejazd w kierunku ulicy Skłodowskiej. Prace wykonuje firma BIOBUD Piotr Schabikowski z Sokołowic. Ich koszt to 1 mln złotych. Gospodarzem inwestycji jest Sekcja Dróg Miejskich w Oleśnicy.

robotnicy na chodniku

Jezdnia zostanie poszerzona do 5 m, a co najważniejsze powstanie 51 stanowisk do parkowania pojazdów, w tym 4 dla osób niepełnosprawnych. Wzdłuż budynku powstaje nowy chodnik, zostanie też przedłużona ścieżka rowerowa na ulicy Sinapiusa biegnąca przy Placu Zwycięstwa.

Powstanie nowa kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne i kanał technologiczny. Pojawią się elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dotychczasowe progi zwalniające zostaną zamienione na dwa wyniesione przejścia dla pieszych. Nowe przejście i przejazd dla rowerzystów zaplanowano też na ul. Sinapiusa. 

Droga powinna być gotowa w listopadzie tego roku. Zmiany w organizacji ruchu związane z budową będą wprowadzane etapami, aby umożliwić dostęp do okolicznych budynków i obsługę lokali usługowych.

robotnicy na ulicy

do góry