• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Uroczystość wręczenia aktów nadania stopnia awansu (..)

Uroczystość wręczenia aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela na stopień nauczyciela mianowanego

1 Września 2022

W Urzędzie Miasta Oleśnica odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego, nauczycielom szkół prowadzonych przez Gminę Miasto Oleśnica.

Warunkiem uzyskania awansu było odbycie stażu trwającego 2 lata i 9 miesięcy, uzyskanie pozytywnej oceny dorobku zawodowego oraz zdanie egzaminu przed komisją egzaminacyjną powołaną przez Burmistrza Miasta Oleśnicy. Do składu komisji zostali powołani: przedstawiciel organu prowadzącego jako przewodniczący, przedstawiciel organu sprawującego nadzór pedagogiczny, dyrektor szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony, dwóch ekspertów wpisanych na listę ekspertów przez Ministra Edukacji Narodowej oraz na wniosek nauczyciela - przedstawiciel wskazanego we wniosku związku zawodowego.

W bieżącym roku do egzaminu na stopień nauczyciela mianowanego przystąpiło 12 nauczycieli. Egzamin został przeprowadzony w dniach: 24 sierpnia i 26 sierpnia.

Akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego wręczył burmistrz Miasta Oleśnicy Pan Jana Bronś i zastępca burmistrza Edyta Małys Niczypor w obecności Dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej w Oleśnicy Grażyny Dłubakowskiej.

Akty mianowania otrzymali:

  1. Pani Natalia Suseł - Przedszkole nr 1 w Oleśnicy,
  2. Pani Gabriela Żółkiewska - Przedszkole nr 6 w Oleśnicy,
  3. Pani Anna Rusnak - Szkoła Podstawowa nr 1 w Oleśnicy,
  4. Pani Agnieszka Puk - Szkoła Podstawowa nr 1 w Oleśnicy,
  5. Pani Małgorzata Surma - Szkoła Podstawowa nr 1 w Oleśnicy,
  6. Pani Wioletta Rozczypała - Szkoła Podstawowa nr 2 w Oleśnicy,
  7. Pani Monika Englot- Szkoła Podstawowa nr 3 w Oleśnicy,
  8. Pani Joanna Giedyk - Szkoła Podstawowa nr 3 w Oleśnicy,
  9. Pani Wioleta Klimkiewicz - Szkoła Podstawowa nr 3 w Oleśnicy,
  10. Pani Agnieszka Bartkowiak - Szkoła Podstawowa nr 3 w Oleśnicy,
  11. Pani Monika Knysak - Szkoła Podstawowa nr 4 w Oleśnicy,
  12. Pani Aneta Grzesiak - Szkoła Podstawowa nr 7 w Oleśnicy.

Wręczenie aktów nadania poprzedziło złożenie przez nauczycieli ślubowanie wg następującej roty:

"Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej."

Wszystkim mianowanym nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji z pracy. 

W dniach 16 i 19 maja 2022 r. roku Komisje Konkursowe  składające się z  przedstawicieli  organu prowadzącego, przedstawicieli organu sprawującego nadzór pedagogiczny, przedstawicieli rady pedagogicznej i rady rodziców, przedstawicieli zakładowych organizacji związkowych, obradująca w Urzędzie Miasta Oleśnicy wyłoniły kandydatów na dyrektorów: Przedszkola nr 3, Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 7.

W wyniku rozstrzygnięcia konkursu Burmistrz Miasta Oleśnicy powierzył stanowiska: dyrektora Przedszkola nr 3 Pani Elżbiecie Kokot, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 Pani Marii Kaczmarek-Łysek, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 Pani Janinie Zdanowicz, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 Pani Neonili Kuropce, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 Pani Dorocie Rasale-Świtoń.

Burmistrz Miasta Oleśnicy wręczył akty powierzenie nowo wyłonionym dyrektorom oraz dyrektor Przedszkola nr 1 Sabinie Boińskiej i dyrektor Przedszkola nr 4 Ewie Grab, którym przedłużono powierzenie na jeden rok.

do góry