• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Wielki wyścig kolarski - Visegrad 4 Bicycle Race-Grand (..)

Wielki wyścig kolarski - Visegrad 4 Bicycle Race-Grand Prix Polski między Oleśnicą a Długołęką zakończony

19 Lipca 2021

W niedzielę na szosach gmin Oleśnica i Długołęka rozegrany został międzynarodowy wyścig kolarski, w którym ścigali się zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Izraela. To już ósma edycja Visegrad 4 Bicycle Race-Grand Prix Polski, z których każda odbyła się na Dolnym Śląsku.

Peleton składający się z blisko stu zawodników wyruszył z Oleśnicy o godzinie 13.30 po tym, jak wyścig otworzył burmistrz Oleśnicy Jan Bronś. Rola honorowego startera przypadła wójtowi gminy Oleśnica Marcinowi Kasinie. Na oleśnickim rynku obecni byli także Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Wojciech Biliński, dyrektor Departamentu Sportu i Infrastruktury Sportowej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, a także Rafał Jurkowlaniec, prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiego i zarazem dyrektor sportowy Visegrad 4 Bicycle Race-Grand Prix Polski.

mężczyźni przed 100 kolarzami

Płaska, szybka, ale i wietrzna trasa wyścigu poprowadzona została przez miejscowości Bystre i Ligota Wielka, by ulicą Południową wrócić do Oleśnicy, a następnie wyjechać z niej ulicą Ludwikowską. W sumie liczącą 13,4 km rundę kolarze pokonali 9-krotnie, by następnie przez Piszkawę, Mydlice, Raków i Piecowice dojechać do mety w Długołęce. Pokonanie dystansu 147 km zajęło zwycięzcy, Itamarowi Einhornowi z Israel Cycling Federation, 3 godziny i 11 minut, co daje średnią prędkość blisko 46 km/h. Drugi był Alois Kaňkovský z Elkov Kasper Czech Cycling Team, a podium dopełnił Matteo Pongiluppi reprezentujący barwy Gallina Ecotek Colosio.

kolarze na podium

Najlepszy z Polaków, Jakub Kaczmarek z teamu Mazowsze Serce Polski był czwarty. Paweł Franczak (Voster ATS Team) uplasował się na 7. pozycji, a pierwszą dziesiątkę zamknął Piotr Mierzyński podopieczny trenera Bolesława Bałda z dolnośląskiej ekipy TC Chrobry SCOTT Głogów.

Polska edycja zamknęła tegoroczny cykl Visegrad 4 Bicycle Race - czterech wyścigów rozgrywanych od ośmiu lat w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Koszulki najlepszych zawodników z poszczególnych państw w polskim wyścigi założyli: Węgier Márton Solymosi, Słowak Tobias Vančo, Czech Alois Kaňkovský i Polak Jakub Kaczmarek. Zwycięzcą całej tegorocznej serii został Adam Ťoupalík, zawodnik Elkov Kasper Czech Cycling Team. Kolarzy dekorowali zastępca wójta Gminy Długołęka Joanna Adamek i prezes DZKol Rafał Jurkowlaniec.

kolarz wjeżdżający na metę

Visegrad 4 Bicycle Race-Grand Prix Polski nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Miasta Oleśnica, Gminy Oleśnica i Gminy Długołęka.

 Więcej informacji na:

www.dzkol.pl/wyscigi-dzkol/visegrad-4-bicycle-race

www.facebook.com/visegradrace

fot. Anna Baran | DZKol.pl

do góry