Zakaz korzystania z wody rzeki Odry
18 Sierpnia 2022Wojewoda Dolnośląski wydał zakaz korzystania z wody rzeki Odry na terenie naszego województwa. Wśród mieszkańców Oleśnicy jest zapewne grupa osób aktywnie spędzających czas nad Odrą, dlatego warto wiedzieć, że takie obostrzenia zostały wprowadzone.
Od 12 sierpnia obowiązuje zakaz wchodzenia do wody rzeki Odry, w tym kąpieli, zakaz pojenia zwierząt i połowu ryb. Obejmuje on wody samej rzeki Odry, ale również kanałów odrzańskich, starorzeczy połączonych z Odrą, w tym jeziora Bajkał, urządzeń i obiektów wodnych funkcjonalnie związanych z rzeką. Badania wody i śniętych ryb nadal trwają. Przyczyny katastrofy ekologicznej na Odrze są wciąż ustalane.

