• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Zapraszamy do głosowania na projekty do Oleśnickiego (..)

Zapraszamy do głosowania na projekty do Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego 2021

1 Października 2020

Od 1 do 14 października 2020 r. będą trwały konsultacje społeczne pozytywnie zweryfikowanych projektów złożonych w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Konsultacje mają formę głosowania, podczas którego mieszkańcy miasta decydują o przeznaczeniu określonej części środków publicznych na wybrane przez siebie zadania. Łącznie jest to 600.000 zł.

głosuj

Głosowanie będzie przeprowadzone wyłącznie przez specjalnie zabezpieczoną platformę elektroniczną.

Głos można  oddać bez wychodzenia z domu. Dla tych osób, które nie mają możliwości wzięcia udziału w głosowaniu drogą elektroniczną samodzielnie, przygotowano w mieście specjalne punkty, w których będą mogły oddać swój głos. Są to:

1. Urząd Miasta Oleśnicy (punkt informacyjny na parterze, pokój nr 26 I piętro, ratusz)

2. Oleśnicka Biblioteka Publiczna przy ul. Reja 10 (czytelnia)

3. Oleśnica Biblioteka Publiczna - filia Biblioteka pod Pegazem w Szkole Podstawowej nr 6.

W każdym z tych miejsc specjalnie przygotowani pracownicy udzielą wszelkiej pomocy i informacji na temat procesu oddania głosów.

Do głosowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy Oleśnicy. Aby oddać głos, należy przygotować numer PESEL. System sprzężony jest z bazą meldunkową i automatycznie weryfikuje, czy głos oddaje osoba tutaj zameldowana. Osoby, które nie są jeszcze w naszym mieście zameldowane, ale w nim mieszkają, również mają możliwość wzięcia udziału w konsultacjach: w tym celu muszą założyć konto i w trybie rejestracji podać swój nr PESEL, składając przy tym oświadczenie o zamieszkaniu w Oleśnicy i podając swój adres.

Uwaga! Każdy może wziąć udział w głosowaniu TYLKO JEDEN RAZ, oddając TYLKO JEDEN GŁOS na wybrane przez siebie zadanie.

Głosowanie poprzez platformę elektroniczną trwa od 01.10.2020 r. godz. 08:00:00 do 14.10.2020 r. godz. 23:59:59. Głos we wcześniej wymienionych punktach można oddać w dn. 1-14.10 2020 r. w godzinach pracy instytucji.

do góry