• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w mieście

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w mieście

8 Marca 2022

Miejska Gospodarka Komunalna rozpoczęła na terenie miasta zbiórkę odpadów wielkogabarytowych. Apelujemy o wyrzucenie wszystkich niepotrzebnych tzw. dużych śmieci właśnie w czasie tej akcji, gdyż późniejsze ich wystawianie zwyczajnie szpeci i zaśmieca otoczenie.

Odpady wielkogabarytowe to takie, które ze względu na duży rozmiar nie mieszczą się w standardowych pojemnikach. Są to dla przykładu szafki, wersalki, fotele, krzesła, stoły, wykładziny, materace.

Do odpadów wielkogabarytowych NIE NALEŻĄ: odpady budowlane, okna, lustra, szyby, styropian, odpady w workach (np. standardowe odpady komunalne) lub części samochodowe np. zderzaki czy też fotele.

Szczegółowe informacje m.in. o rodzaju odbieranych odpadów można uzyskać w MGK Sp. z o.o. pod nr tel. 71 396 71 39 lub w aplikacji mobilnej "Eco Harmonogram".

Harmonogram zbiórki:

  • zabudowa jednorodzinna: 8-9 marca
  • zabudowa wielorodzinna: 22-23 marca
do góry