• język migowy
  • BIP
Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

terminarz dnia 15.01.2021

Miejsce: Online
Kategoria: Kultura
Data: 2021-01-05 - 2021-01-17
Godzina: 8:00

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zaprasza do zapoznania się z programem Ferii Zimowych Online. Szczegóły na stronie www.mokis.info.

Program Ferii Zimowych Online

 

plakat Ferie Zimowe program

Kategoria: Kultura
Data: 2021-01-10 - 2021-01-17
Godzina: 18:00

W ramach Ferii Zimowych Online zapraszamy do obejrzenia baśniowego spektaklu "DZIADEK DO ORZECHÓW" z piękną muzyką Piotra Czajkowskiego, który został nagrany w naszej Sali widowiskowej MOKiS.

plakat Dziadek ferie

Informacja o spektaklu

Świąteczna historia na motywach opowieści "Dziadek do orzechów" to spektakl, w którym aktorzy i tancerze Teatru Wielkiego w Poznaniu wcielają się w postacie opowiadające historię małej dziewczynki, która w wigilijną noc dostaje niezwykły prezent.

Podczas tego niezwykłego widowiska, narracja ruchowa uzupełniona jest klasycznym akompaniamentem muzycznym Piotra Czajkowskiego.

W spektaklu prezentowane są oryginalne kostiumy baletowe, scenografie i rekwizyty, dzięki czemu odbiorcy przenoszą się w zaczarowany świat baśni.

Przez meandry kolejnych scen baletowych prowadzeni będziemy przez Przewodnika (narratora). Będzie on snuł opowieść o losach bohaterów i ich przygodach, jednocześnie wciągając najmłodszych widzów do aktywnego uczestnictwa.

ArtDance, która wystąpi podczas spektaklu baletowego, to grupa zawodowych artystów, którzy w swym dorobku mają liczne koncerty niemal na wszystkich istotnych scenach zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju.

Obejrzyj spektakl

Kategoria: Kultura
Data: 2021-01-15
Godzina: 8:00

W ramach Ferii Zimowych Online zapraszamy do udziału w akcji "Odkryj Oleśnicę - zagadka fotograficzna".

plakat Odkryj Oleśnicę

Informacje o akcji

Tegoroczne ferie będą różnić się od tych, które pamiętamy… My chcemy Was jednak zachęcić do eksplorowania miasta.

Na stronie Facebooka Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią będą publikowane fragmenty fotografii z detalem architektonicznym budynku w naszym mieście.

Jeśli rozpoznajecie detal architektoniczny na fotografii, to załóżcie ciepłe buty, maseczkę i zabierzcie aparat lub telefon. Zróbcie zdjęcie budynku, na którym znajduje się ten szczegół i wyślijcie je do nas pod adres .

Kolejne fotografie detali pojawiać się będą na stronie ODSzH w dniach 8, 11 i 15 stycznia.

W jednym mailu odpowiadajcie na jedną zagadkę. Na Wasze zdjęcia czekamy do końca ferii, ale im szybsza odpowiedź na pytanie, tym atrakcyjniejsza nagroda.

do góry