• język migowy
  • BIP
Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

terminarz dnia 08.09.2021

Kategoria: Biblioteka
Data: 2021-09-08
Godzina: 09:00

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. M. Reja zaprasza na trzecie bezpłatne szkolenia online dla bibliotekarzy i instruktorów w ramach projektu „Dzień dobry, witamy w bibliotece”.

Temat szkolenia: Podcasty - czym są i jak wykorzystać ich potencjał w bibliotece?

Informacja o szkoleniu:

Czym są podcasty i w czym tkwi sekret ich rosnącej popularności? Szkolenie zapoznaje uczestników z definicją i rodzajami podcastów. Przykłady podcastów tworzonych przez biblioteki w Polsce i na świecie pokażą uczestnikom, w jaki sposób za pośrednictwem tego medium mogą realizować cele biblioteki. Uczestnicy otrzymają wskazówki dotyczące procesu tworzenia podcastu (sprzęt, montaż, platforma hostingowa, promocja) i okazję, aby wspólnie przygotować projekt własnego podcastu.

Prowadząca: Natalia Kościńska

Polonistka z powołania i wykształcenia, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, członkini Stowarzyszenia Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej „Trickster”. Przez dwa lata aktywnie działała w studenckiej rozgłośni radiowej “Uniradio”, gdzie tworzyła autorskie audycje i zajmowała się promocją. Od 2019 roku tworzy podcast “Słowiańskości”, którego ideą jest popularyzacja wiedzy na temat szeroko pojętej słowiańszczyzny - w tym kultury ludowej, historii i popkultury. Ma na koncie wiele wystąpień publicznych (prelekcji i warsztatów), prowadziła zajęcia z zakresu popkultury i marketingu internetowego na Uniwersytecie Wrocławskim. Prywatnie fanka literatury (nie tylko) fantastycznej, gier planszowych i filmów o okrętach podwodnych. Oprócz tego strzela z łuku i podróżuje po Polsce. W Good Games zajmuje się realizacją mobilnych gier terenowych i online.

Data szkolenia: 08.09.2021 r.
Godzina: 9:00 - 14:00

Uczestnictwo w szkoleniu proszę potwierdzić w formularzu google do dnia 06.09.2021 r. pod adresem: https://forms.gle/GTeafN36tiN3jMzA6

Przed szkoleniem otrzymają Państwo link do spotkania na adres podany w formularzu zgłoszeniowym.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

do góry