• język migowy
  • BIP
Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

terminarz dnia 11.12.2022

Miejsce: Sala widowiskowa MOKiS, ul. Kochanowskiego 4
Kategoria: Kultura
Data: 2022-12-11
Godzina: 16:30

Zapraszamy 11 grudnia 2022 o godzinie 16.30 na wernisaż wystawy prac Agnieszki Wierchowskiej "Bajka Szydełkiem Malowana".
Wystawę można obejrzeć w holu głównym na parterze sali widowiskowej MOKiS.

plakat szydełko

Agnieszka Wierchowska

W życiu prywatnym jestem żoną i mamą trójki wspaniałych synów.

Przygodę z szydełkiem zaczęłam od zrobienia kulki-ptaka dla mojego syna Leona. Zafascynowało mnie wtedy, jak można włóczką modelować trójwymiarowe formy.

Z uwagi na to, że dysponuję ograniczoną ilością czasu, szydełkowałam, kiedy i gdzie mogłam - w domu, na balkonie, na dworze, a nawet
u fryzjera.

Na dzień dzisiejszy mam za sobą szkolenia i wiele przepracowanych wzorów. Nie boję się podejmowania wyzwań - najtrudniejszym jest postać Predatora, którego właśnie zaczynam projektować i tworzyć.

Dla wszystkich znajomych i tych, którzy są chętni zobaczyć, co tworzę, założyłam stronę na Facebooku - Inesart.

Oprócz szydełkowania interesuję się muzyką - lubię śpiewać i grać na skrzypcach. Chętnie też czytam książki, choć aktualnie nie w takich ilościach jak kiedyś.

Mam nadzieję, że moja kolekcja spodoba się wielu osobom - a szczególnie tym najmłodszym.

Miłego oglądania!

Miejsce: Sala widowiskowa MOKiS, ul. Kochanowskiego 4
Kategoria: Kultura
Data: 2022-12-11
Godzina: 17:00

Zapraszamy 11 grudnia 2022 o godz. 17.00 na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu GÓRALSKA HORA, który odbędzie się sali widowiskowej MOKiS. Bilety w cenie 35 zł* do nabycia w systemie BIilety24.pl od 03.11.2022 r. (*do biletów sprzedawanych w systemie Bilety24 doliczana jest prowizja dla operatora +2 zł).

Od dnia 12.11.2022 bilety na koncert można także nabyć w KASIE MOKIS PRZY WEJŚCIU GŁÓWNYM, która jest czynna godzinę przed każdym wydarzeniem. W kasie jest możliwość zakupu kartą i gotówką.

plakatZespół Góralska Hora

folk kapela muzyczna z polskich gór oraz ze Słowacji.
Nazwa zespołu pochodzi od nazw szczytów górskich, określanych tak w Tatrach i Beskidach, jak również w całych Karpatach.

Instrumentarium zespołu to: skrzypce, cymbały węgierskie, altówka, kontrabas.

Zespół Góralska Hora sięga także po oryginalne i unikatowe instrumenty góralskie takie jak: trombita, róg pasterski, dudy, okaryna oraz różnego rodzaju piszczałki.

Podczas koncertu Folk Kapela Góralska Hora wykona polskie kolędy i góralskie pastorałki we własnych nastrojowych oraz żywiołowych aranżacjach muzycznych.

 

Kup Bilet

Bilety w cenie 35 zł* do nabycia w systemie Bilety24.pl od 03.11.2022 r. (*do biletów sprzedawanych w systemie Bilety24 doliczana jest prowizja dla operatora +2 zł).

do góry