• język migowy
  • BIP
Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

terminarz dnia 03.09.2023

Kategoria: Kultura
Data: 2023-09-02 - 2023-09-03
Godzina: 12:00

Ośrodek ,,Pamięć i Przyszłość" oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zapraszają 2-3 września do Rynku, gdzie odbędzie się plenerowa wystawa „Dolnoślązacy to MY. Łączy nas więcej niż region”, która zwiedzających przeniesie w czasie i przeżyją oni niezapomnianą przygodę. Dzięki wystawie będzie można poczuć się jak w dolnośląskim miasteczku z czasów drugiej połowy XX wieku - m.in. zobaczyć, jak wyglądała nauka w szkole, co można było kupić w sklepie, a także jak podróżowało się słynnym autobusem „Ogórkiem". Scenografia nawiązuje do ekspozycji o powojennej historii Wrocławia w Centrum Historii Zajezdnia.

zajezdnia

Zapraszamy do podróży w czasie!


Wystawa „Dolnoślązacy to MY. Łączy nas więcej niż region” to niezapomniana podróż w czasie na Dolny Śląsk drugiej połowy XX wieku.

Do odkrycia tajemnice sprzed kilkudziesięciu lat, kiedy nauka w szkole wyglądała zupełnie inaczej, zakupy w sklepie były prawdziwym wyzwaniem, a podróżowanie słynnym „Ogórkiem” - przygodą.

Zwiedzający przeniosą się do dolnośląskiego miasteczka z lat PRL. To doskonała okazja, aby zobaczyć, jak wyglądało wtedy życie, poznać dolnośląskie historie, a także radości i wyzwania, z jakimi mierzyli się ówcześni mieszkańcy tego regionu.

Zwiedzanie tej ekspozycji to świetna zabawa dla całej rodziny, a także szansa na zgłębienie najnowszej historii Dolnego Śląska.

W ramach wystawy odbędą się konkursy, warsztaty oraz gry dla najmłodszych.
Scenograficzna wystawa plenerowa „Dolnoślązacy to MY. Łączy nas więcej niż region” nawiązuje do ekspozycji „Wrocław 1945-2016” dotyczącej powojennej historii stolicy Dolnego Śląska w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu.

do góry