• język migowy
  • BIP
Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

terminarz dnia 23.09.2023

Miejsce: Sala widowiskowa MOKiS, ul. Kochanowskiego 4
Kategoria: Kultura
Data: 2023-09-23
Godzina: 17:00

animacja, familijny

Seans

  • 23.09.2023, godz. 17.00
  • 24.09.2023, godz. 17.00

Kup Bilet

Bilety 19 zł do kupienia w systemie Bilety24.pl od 18.09.2023 r. Do ceny biletów doliczana jest prowizja operatora +1 zł.

Bilety można także zakupić w kasie MOKiS. Kasa jest otwarta godzinę przed każdym biletowanym wydarzeniem.

Pasjonatka gier, 11-letnia, sympatyczna Zosia bardzo chce stać się godną następczynią swojego taty, który jest… superbohaterem. Pełen odwagi, sprytny i mądry. Strzeże ukochanego miasta jak nikt inny. Dziewczynka podziwia go i marzy, by iść w jego ślady. Niestety wciąż ma wrażenie, że nie nadaje się na tak poważne stanowisko i że nie poradzi sobie z zadaniem superbohatera. Odnajduje więc w sobie pokłady motywacji i za wszelką cenę stara się doskonalić. Jak się okazuje już niebawem będzie musiała zmierzyć się z prawdziwym niebezpieczeństwem. To będzie prawdziwa próba wytrwałości i siły! Jak poradzi sobie Zosia? Czy podoła zadaniu i uda jej się spełnić marzenie?

 

Miejsce: Oleśnicka Biblioteka Publiczna, ul. M. Reja 10/Sala konferencyjna
Kategoria: Biblioteka
Data: 2023-09-23
Godzina: 17:00

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja jako partner wydarzenia serdecznie zaprasza w dniach 18-24 września 2023 do udziału w Tygodniu Szczęścia w Szkole.

Hasłem przewodnim tegorocznej, czwartej, edycji są słowa: Z OPTYMIZMEM I NADZIEJĄ!

Celem Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole jest zwrócenie uwagi na szczęście i dobrostan oraz ich związki z efektami kształcenia. Tydzień Szczęścia w Szkole jest okazją do podejmowania tematów, które są elementami składowymi dobrostanu: dbanie o pozytywne uczucia, zaangażowanie, relacje, poczucie sensu, osiągnięcia i zdrowie (model PERMA(H) Martina Seligmana).

Badania pokazują, że ludzie doświadczający szczęścia w szkole i w pracy żyją zdrowiej, dłużej, lepiej. Poczucie szczęścia sprzyja odporności, kreatywności, zaangażowaniu, budowaniu relacji, przyjaźniom. To narzędzie profilaktyki depresji i chorób cywilizacyjnych. W kontekście trudnej sytuacji globalnej ale i dramatycznych wyników badań zdrowia psychicznego młodych Polaków te kwestie nabierają kluczowego znaczenia.

W trakcie Tygodnia Szczęścia w Szkole, 23 września 2023 (sobota) o godzinie 17.00, w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej im. Mikołaja Reja odbędzie się spotkanie z Katarzyną Stoparczyk - dziennikarką, autorką książek, reżyserką spektakli teatralnych. Współtwórczyni międzynarodowego projektu „Dajcie nam głos!! Kasia Stoparczyk i dzieci”. Mistrzyni rozmowy. W Polskim Radiu stworzyła kultowe audycje m. in. „Dzieci wiedzą lepiej” i „Myślidziecka 3/5/7”, a we współpracy z Wojciechem Mannem format telewizyjny pt. „Duże Dzieci”.

Na bazie jej autorskiej audycji „Myślidziecka 3/5/7” ukazała się książka pt. „Jak mieć w życiu frajdę”. Wydała także dwie książki dla dzieci, a także kilkanaście płyt z zapisem ścieżek dźwiękowych autorskich spektakli teatralnych.

Ambasadorka Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom i Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Kuratorka sceny dziecięcej i młodzieżowej Festiwalu Stolica Języka Polskiego. Jurorka Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Twórczyni „Małej Kapituły”, dzięki której dzieci mają głos w wyborze książki roku w Konkursie „Świat Przyjazny Dziecku” Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Wykładowczyni Uniwersytetu Dzieci. Członkini Prezydium Kapituły Nagrody im. Janusza Korczaka w Polsce. Uhonorowana Nagrodą Safony za odwagę pomagania dzieciom i propagowania mądrości dzieci. Uhonorowana statuetkami Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom, Odznaką Honorową Rzecznika Praw Dziecka za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka, tytułem Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej za audycję „Zagadkowa niedziela”, jak również prestiżowym tytułem Mistrz Mowy Polskiej Vox Populi.

Miejsce: Sala widowiskowa MOKiS, ul. Kochanowskiego 4
Kategoria: Kultura
Data: 2023-09-23
Godzina: 18:30

animacja, familijny

Seans

  • 23.09.2023, godz. 18.30
  • 24.09.2023, godz. 18.30

Kup Bilet

Bilety 19 zł do kupienia w systemie Bilety24.pl od 18.09.2023 r. Do ceny biletów doliczana jest prowizja operatora +1 zł.

Bilety można także zakupić w kasie MOKiS. Kasa jest otwarta godzinę przed każdym biletowanym wydarzeniem.

Włosy ma spięte w niedbały kok, wzrok wlepiony w monitor. Żółte trampki nie mają sznurówek, a pod białą koszulą prześwituje podkoszulek. 25-letnia Reality Winner (w tej roli gwiazda „Euforii” - Sydney Sweeney) jest młodą tłumaczką, która ma swoją rutynę. Po pracy prowadzi zajęcia jogi, robi zakupy na kolejne dni, sączy mrożoną kawę i publikuje selfie na Insta. W stresowych sytuacjach chroni się humorem. Reality jest pełna sprzeczności. Zauważają to agenci FBI, którzy przeszukują jej dom. Dziewczyna jest podejrzana o wydrukowanie tajnych dokumentów. Ona jednak zdaje się przejmować bardziej swoim kotem i psem, których stresuje obecność obcych mężczyzn.

 

do góry