• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Gmina Miasto Oleśnica laureatem w Rankingu Gmin Dolnego (..)

Gmina Miasto Oleśnica laureatem w Rankingu Gmin Dolnego Śląska 2021

25 Listopada 2021

Miasto Oleśnicę uznano za jednostkę wyróżniającą się w województwie pod względem rozwoju społeczno - gospodarczego w kategorii gmin powyżej 20 tysięcy mieszkańców. Zajęliśmy VIII miejsce. Jedyni w powiecie. To zaszczyt dla naszego samorządu świadczący o dobrej kondycji.  Ranking w obiektywny sposób wskazuje najlepiej radzące sobie wspólnoty gminne.

sala kinowa konferencja

Ranking organizowany jest przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej i Ośrodek Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki we współpracy z Głównym Urzędem Statystycznym we Wrocławiu oraz pod honorowym patronatem Cezarego Przybylskiego Marszałka Województwa Dolnośląskiego i Jarosława Obremskiego Wojewody Dolnośląskiego. W ramach rankingu ocenie zostały poddane wszystkie gminy i miasta województwa dolnośląskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu (Wrocław, Legnica, Jelenia Góra i Wałbrzych). O miejscu w rankingu decydował wynik wyliczony w oparciu o wskaźniki mierzące potencjał, aktywność i wyniki osiągane przez gminy w sferze gospodarczej, społecznej, środowiskowej i przestrzennej.

konferencja ludzie w garniturach

Przy jego tworzeniu brano pod uwagę m.in. kondycję budżetową samorządu, dane demograficzne dotyczące wskaźnika migracji i przyrostu naturalnego, odsetek korzystających z sieci kanalizacyjnej, wydatkowanie funduszy pozyskanych z Unii Europejskiej, osiągnięcia absolwentów klas ósmych szkół podstawowych, wydatki na oświatę, kulturę, ochronę powietrza atmosferycznego i klimatu, czy też nakłady na szkolenia pracowników urzędów gmin oraz radnych.

konferencja ludzie w garniturach stoją przy ścianie do zdjęć

Wyniki rankingu zostały zaprezentowane na uroczystej gali w dniu 23 listopada w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu. W wydarzeniu uczestniczyli Prezydenci Miast, Burmistrzowie, Wójtowie oraz przedstawicieli gmin województwa dolnośląskiego. Burmistrz Jan Bronś osobiście odebrał wyróżnienie dla naszej Gminy.

W załączniku list gratulacyjny:

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf 2021-11-25 skan gratulacji Ranking Gmin.pdf
ilość pobrań: 232
skan gratulacji Ranking Gmin.pdf 48.43KB zobacz

do góry