• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Miasto otrzymało wstępne promesy na dofinansowanie dwóch (..)

Miasto otrzymało wstępne promesy na dofinansowanie dwóch inwestycji drogowych z Programu Inwestycji Strategicznych

25 Listopada 2021

W lipcu tego roku Gmina Miasto Oleśnica zawnioskowała o dofinansowanie inwestycji drogowych z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Jak wcześniej informowaliśmy Gmina otrzymała tę dotację na dwa zadania i wynosi ona prawie 24 mln złotych. To jedna z największych kwot w przeliczeniu na mieszkańca. Do Urzędu Miasta wpłynęły wstępne promesy. Możemy ogłaszać przetargi na realizację prac.

Dzięki tym środkom Miasto będzie mogło zrealizować dwie duże, bardzo ważne dla mieszkańców inwestycje drogowe. Zakres zaplanowanych prac znacznie poprawi warunki życia oleśniczan.

Inwestycje, które zostaną sfinansowane z otrzymanych środków to:

Przebudowa ulicy Wały Jagiellońskie (4,5 mln zł)

W ramach tego zadania jezdnia zostanie poszerzona, kanalizacja deszczowa i sanitarna rozbudowana, istniejące chodniki przebudowane. Planowane jest również wykonanie nowego chodnika po stronie południowo - wschodniej. W obrębie skrzyżowań wyznaczone zostaną przejścia dla pieszych znacznie poprawiające bezpieczeństwo tych uczestników ruchu. Przebudowywany odcinek 380 m (od ul. Wałowej do ul. Ptasiej) to pierwszy etap kompleksowej modernizacji tej drogi. Jej znaczenie w układzie komunikacyjnym miasta jest strategiczne, gdyż łączy ona centrum z częścią południowo - zachodnią, w której dynamicznie rozwija się przedsiębiorczość i budownictwo mieszkaniowe.

droga z parkiem

Budowa dróg o nawierzchni utwardzonej wraz z infrastrukturą techniczną na terenie osiedla pomiędzy ulicą Europejską, a ulicą Polną (19,4 mln zł)

W ramach tego zadania planujemy kompleksową budowę dróg o nawierzchni asfaltowej wraz z infrastrukturą techniczną - kanalizacją deszczową, siecią wodno - kanalizacyjną, chodnikami, ścieżką pieszo - rowerową, zatokami postojowymi oraz oświetleniem ledowym. Łączna długość budowanych dróg to 3,1 km. Inwestycja jest elementem kompleksowego projektu rozbudowy sieci dróg na terenie miasta i łączy się z innymi dotychczas wykonanymi ciągami komunikacyjnymi. Drogi będą stanowiły alternatywny objazd centrum miasta w kierunku drogi S-8.    

Pragniemy przypomnieć, że Powiat Oleśnicki otrzymał z Programu środki na bardzo kosztowną i wyczekiwaną od lat modernizację ulicy Łukanowskiej i Stawowej.

Otrzymane promesy dają możliwość ogłoszenia przetargów na roboty budowlane. Dołożymy wszelkich starań, aby prace rozpoczęły się jak najszybciej.

pole

pole

do góry
top_baner