• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Wyjątkowa akcja oleśnickiej biblioteki! Wyślij (..)

Wyjątkowa akcja oleśnickiej biblioteki! Wyślij świąteczny „Listów do Mikołaja… Reja”

25 Listopada 2021
Na koniec roku 2021, w którym obchodziliśmy jubileusz 75-lecia biblioteki oraz w związku ze zbliżającym się okresem Bożego Narodzenia, oleśnicka biblioteka wraz z „Biblioteką W Pudełku” oraz grupą "Jesteśmy W Kontakcie" z miejscowości Ólafsvík na Islandii we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy startuje z nową i wyjątkową akcją!

Z Polonią na Islandii połączyła nas miłość do książek oraz chęć realizowania nietuzinkowych pomysłów! I tak pojawiła się idea zrealizowania wspólnej akcji wysłania świątecznych „Listów do Mikołaja… Reja”!

W ramach tej międzynarodowej zabawy i wymiany polskie rodziny na Islandii przygotują 37 kartek z życzeniami do mieszkańców Oleśnicy! Kolejne 37 kartek wraz z jedną kartką bonusową przygotują natomiast uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz pracownicy oleśnickiej biblioteki. W sumie 75 kartek, które razem stworzą dwie unikalne wystawy - jedną w Oleśnicy, drugą w Ólafsvíku.

Wszystko to by przybliżyć Czytelnikom postać Mikołaja Reja, a także by budować międzynarodowe partnerstwa w oparciu o miłość do książek!

Więcej szczegółów o akcji oraz relacje z pierwszych działań w Oleśnicy już wkrótce znajdziecie na naszej stronie ( www.biblioteka.olesnica.pl ) oraz na profilach facebookowych @Biblioteka w Oleśnicy, @Biblioteka W Pudełku oraz @Jesteśmy W Kontakcie.

Fot. Agnieszka, Marcin i Marcelina

https://biblioteka.olesnica.pl/aktualnosci/index/Miedzynarodowa-swiateczna-akcja-pisania-Listow-do-Mikolaja...Reja/idn:439

 

plakat mikołaj

książki plakat

do góry