• język migowy
  • BIP
Strona główna/Invest in Oleśnica/Aktywizacja Dolnośląskiego Rynku Pracy - edycja III, (..)

Aktywizacja Dolnośląskiego Rynku Pracy - edycja III, czyli wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie

2 Listopada 2021

Informujemy, że Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej w ramach wsparcia finansowego ze środków Unii Europejskiej obecnie prowadzi rekrutację do Projektu pn. „Aktywizacja Dolnośląskiego Rynku Pracy - edycja III”.

Projekt ten realizowany jest na rzecz wsparcia procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie poprzez wsparcie typu outplacement obejmujące kompleksowy zestaw działań dostosowanych do indywidualnych potrzeb uczestników projektu, w tym: doradztwo zawodowe połączone z przygotowaniem IPD z elementami pośrednictwa pracy, poradnictwo psychologiczne, szkolenia zawodowe, studia podyplomowe, staże zawodowe oraz dodatek relokacyjny.

Wsparcie szkoleniowe oraz finansowe skierowane jest także dla osób na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Kwota bezzwrotnej pomocy na ten cel to 23 050,00 zł wraz z 1 200,00 zł kwoty pomostowego otrzymywanego miesięcznie przez 12 mc.

Informacje dotyczące projektu skierowanego do pracodawców, którzy rozważają lub rozpoczęli zwolnienia w swojej firmie:                                                                 

https://dawg.pl/projekty/aktywizacja-dolnoslaskiego-rynku-pracy-edycja-iii/

Pragniemy zwrócić uwagę, że projekt ten wspiera zarówno pracowników jak i pracodawców, ponieważ mogą oni skorzystać z przeszkolenia pracownika przewidzianego do zwolnienia i zatrzymać go na innym stanowisku pracy.

Wówczas nie musi dojść do zwolnienia a rozszerzenia szansy utrzymania działalności firmy a tym samym pozostałych miejsc pracy.

do góry