• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Oleśnica otrzymała blisko 24 mln dofinansowania z (..)

Oleśnica otrzymała blisko 24 mln dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład!

26 Października 2021

W wyniku rozstrzygnięcia pierwszej, pilotażowej edycji Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Oleśnica otrzymała prawie 24 mln złotych na inwestycje drogowe. 

Ta kwota to jedna z największych, w przeliczeniu na mieszkańca. Dzięki tym środkom Miasto będzie mogło zrealizować jedne z większych i ważniejszych dla mieszkańców inwestycji, które bezpośrednio poprawią warunki życia.

Inwestycje, które zostaną sfinansowane z otrzymanych środków to:

  • przebudowa ulicy Wały Jagiellońskie (4,5 mln zł) 
  • budowa dróg o nawierzchni utwardzonej wraz z infrastrukturą techniczną na terenie osiedla pomiędzy ulicą Europejską, a ulicą Polną (19,4 mln zł)

Również dzięki otrzymanym środkom bardzo kosztowna i wyczekiwana od lat modernizacja ulicy Łukanowskiej i Stawowej zostanie w końcu zrealizowana przzez Powiat Oleśnicki. To bardzo dobra wiadomość!

Projekty są gotowe, wkrótce zostaną ogłaszone procedury przetargowe, aby jak najszybciej rozpocząć prace. Burmistrz otrzymał te dobre informacje na spotkaniu u Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego, w którym uczestniczyli przedstawiciele rządu: Minister Michał Dworczyk - Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Minister Krzysztof Kubow, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

ludzie stojący przy mikrofonie

do góry